Kolejka 13 - Wygrana

Rundę kończyliśmy meczem wyjazdowym w Starym Koźlu. Gospodarze po ostatnich zwycięstwach chcieli rundę zakończyć dobrym wynikiem, i wiedzieliśmy że czeka nas ciężki mecz, tym bardziej że w trudnych warunkach atmosferycznych mieliśmy tylko jednego rezerwowego do dyspozycji. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy kontrolowali środek boiska ale to my stwarzaliśmy groźne akcje. Łukasz Rus miał dwie dobre sytuacje. W pierwszej dobrze obronił bramkarz gospodarzy, a w drugiej uderzył minimalnie nad poprzeczką. Co nie udało się wcześniej to w 24 minucie ładną kontrę wykorzystał Sławek Szkutnik, któremu asystował Łukasz Rus. Gospodarze szybko chcieli odrobić straty ale dobrze spisywała się nasza obrona. Pod koniec pierwszej połowy po dobrym odbiorze piłki, pobiegł lewą stroną boiska Bartek Chwastek i bardzo dobrze dośrodkował do Łukasza Rusa który tym razem wykorzystał dobra sytuacje. Druga połowa to otwarta gra obu drużyn. Swoje sytuacje mieli i gospodarze i goście. Z naszej strony Rus trafił w słupek, a po chwili w poprzeczkę, a po strzale Marka Bryma piłka odbiła się od poprzeczki później w słupek i spadła na linie bramkową. Gospodarze oddali kilka strzałów, ale ich nie wykorzystali. W 84 minucie po ostrym faulu gospodarzy doszło do przepychanki, czego wynikiem była czerwona kartka  dla Łukasza Bryma i zawodnika gospodarzy. W końcówce meczu dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola miał Łukasz Bengsch, ale minimalnie się pomylił.

Rundę jesienna kończymy na 6 miejscu. Zgromadziliśmy 17 pkt, bilans bramkowy to 25 bramek zdobytych i 28 straconych. Po kiepskich pierwszych meczach nasza drużyna  się rozkręciła i nie straszni jej byli przeciwnicy z wysokich lokat. Jak dobrze przepracujemy okres zimowy to powalczymy o wyższe lokaty.

Heja Zawisza

Powiązana galeria: